Obnova malieb a fresiek kupoly interiéru Gréckokatolíckeho chrámu sv. apoštolov Petra a Pavla

Gréckokatolícka cirkev, farnosť Jakubany obnovila maľby a fresky kupoly v Gréckokatolíckom chráme sv. apoštolov Petra a Pavla v obci Jakubany, ktoré boli predmetom projektu: „Obnova malieb a fresiek kupoly interiéru Gréckokatolíckeho chrámu sv. apoštolov Petra a Pavla“. Projekt bol podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja a obnova malieb bola podporená dotáciou vo výške 4 500,00 €. Vplyvom pôsobenia zvýšenia vlhkosti  a času (posledná úprava v 70. rokoch) došlo k poškodeniu a znehodnoteniu malieb kupoly. Maľby boli stabilizované a obnovené tzv. retušovaním. Konkrétne sa jedná o obnovu malieb na ploche cca 100 m2 . Obnova malieb bola zrealizovaná kvalifikovanou osobou – reštaurátorom. Maľby boli zafixované umelecko-remeselným spôsobom. Projekt bol zrealizovaný v mesiacoch máj až september 2022.